Indiánské léto (30. září - 1. říjen 2005)

Tak jako každý rok i tento se konalo Indiánské léto. Letos jsme ho pořádaly my 1. oddíl Srdíčko. Ráno v 8:45 se všichni soutěžící dostavili na hvězdárnu. Byli rozděleni do soutěžících skupin.

Poté Víte? zvolal:“Kdo je kompletní, může se jít zaregistrovat.“ Registrace probíhala před vchodem do kluboven. Po registraci Klára písknutím oznámila nástup. Na nástupu se soutěžící dozvěděli v kolik startují a veškeré potřebné informace. Potom Klára zavelela rozchod!

A už jsme jenom vyčkávali až na nás dojde řada.

HURÁÁÁÁ!!!! VYRÁŽÍME!!!

Šli jsme po různobarevných fáborcích. Na trase byly vyvěšeny cedule s textem o obyvatelích KVÍTEČKOVA, které jsme si měli přečíst a zapamatovat do závěrečného kvízu.

Ááá narazili jsme na 1. disciplínu. Tam sídlila Verča s Radkou. Našim úkolem bylo prohodit z určité vzdálenosti tenisáky dírou v létajícím balónu. Každý měl dva pokusy. Po splnění úkolu jsme pokračovali v cestě. Na 2. disciplíně byla Pavča s Diou. Náš úkol zněl:“Vyběhnout k papíru a psát obří tužkou písmena abecedy v limitu 1minuty.

Tužka byla velká a pro malé i těžká.

Potom jsme pokračovali dál a potkali další ceduli s textem. Pozorně jsme si ji přečetli a šli dál. 3. úkol byl až opodál, byl to hod jehlou )dřevěnou). Každý hodil jednou a potom se metry sečetly.

Pokračovali jsme dál a potkali další cedulku, tentokrát s PILULKINEM. Čtvrtá disciplína byla o něco blíž než ty 3 ostatní. Úkol zadávala Věrka s Marťou. Měli jsme si vylosovat 6 kytiček a pak je během 30 sekund najít v lese. Tento úkol jsme zvládli na jedničku.

Cesta pokračovala kolem zahrad a tam čekal další úkol a ten zněl: Složte co nejdelší větu nebo slovo za 1 minutu. Úkol nám nevyšel…Po cestě k další disciplíně jsme narazili na ceduli s NEZNÁLKEM. Opět jsme si text přečetli a šli za dalším úkolem. Tam vyčkával Vanun. Jakmile jsme dorazili , vychrlil na nás znění úkolu: Postavte z kostek co nejvyššívěž.

Začali jsme stavět, ale ejhle, vybrali jsme si špatné kostky. Byly moc lehké, zafoukal vítr a bum bác, věž ležela na zemi.

Poté jsme pokračovali lesní pěšinou na okraj louky, kde čekala Sisi. Našim úkolem bylo pověsit „prádlo“ z jedné šňůry na druhou. Nebyl to složitý úkol,kdybychom neměli zavázané oči. Na úkol byl časový limit 1 minuta. Zase jsme pokračovali dál a narazily na další tabuli. Ta byla ale pověšená obráceně a tak se špatně četla. Nakonec se to povedlo a šlo se dál.

Popár metrech následovala další disciplína, přeposlední.

Za úkol bylo hodit kruhy na Neználkovu čepici. Každý měl dva pokusy. Moc se nám tento úkol nepovedl.

Následoval návrat do klubovny a poslední úkol. KVÍZ.

Kvíz obsahoval otázky z cedulí, které jsme po cestě četli. Na kvízové otázky jsme odpověděli a pak čekali na ostatní družstva.

Až všichni dorazili, konal se opět nástup. Oznámila ho Klára a její příšerná píšťalka.

Na nástupu se rozdaly ceny a upomínkové kartičky.

Komu se nechtělo domů, nebo spal v klubovně, mohl si zahrát softbal. Zúčastnil se i pan Lakomý, který tvrdil, že softbalovou pálku nikdy nedržel v ruce a na konec byl lepší než my všichni dohromady.

Asi po dvou hodinách Klára dostala hlad a vyhlásila večeři. Jen pro přespávající.

Po večeři někdo hrál „českou plácanou“ někdo Osadníky a někdo se jen tak flákal.

Za chvíli nám Monča řekla, že se bude hrát lidské člověče a tak jsme se rozdělili do skupin a hrálo se!!!

Po člobrdu Víte? vymyslel hru se židličkama.

Opět jsme se rozdělili po 3 do 4 skupin. Každá skupina měla 4 židle a dostat se přibližně 4 metry a zpět, aniž by jsme se dotkli země.To celkem šlo, ale když jsme měli židle jen 3, bylo to o něco horší.

Po této hře jsme ještě hráli židličkový fotbal. To se sedělo na židlích opěrátkama dozadu a góly se dávaly mezi nožky židlí.

Nejvíce padených gólů bylo 8. Fotbal se dohrál a šlo se spát.

Druhý den ráno jsme ještě leželi, zatímco bratři aktivně uklízeli. Asi po půl hodině jsme se přemohli a vstali, ale bratři už měli uklizeno a odcházeli. My jsme poklidili, tak kde hoši neuklízeli a šli taky domů.

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit