Slavnost skautských šátků - Praha (20. - 22. duben 2007)

Praha

Pátek 20. 4. 2OO7 Jsme jely do Prahy na oslavy 100 let skautingu. Odjezd jsme měly v 15:00 z Třebíče. Cesta byla dlouhá, ale dojely jsme v pořádku až na místo konání oslav. Byly jsme ubytováni ve škole Trávničkova. Po zabydlení a večeři jsme šly na Křižíkovu fontánu. Při komorní hudbě stříkaly prameny vody, které byly barevně nasvíceny. Po skončení působivého programu jsme jely tramvají a metrem zpět do školy. Po večeři a hygieně jsme šly spát a těšily se na další den.

Sobota 21. 4. 2007 Šestá hodina ráno a my musíme vstávat. Nikomu se ze spacáků nechtělo, ale nic jiného nám nezbylo. Po ranní hygieně jsme se začaly chystat na naše prezentování státu San Marino. Nabalily jsme předem vytvořené známky, vlaječky i různé další odměny, těstoviny a věci nutné k přežití. Batohy jsme si odložily do šaten a vydaly se na snídani. Slibovaný čas se posunul o půl hodiny, během které jsme si zkoušely večerku v italštině. Když jsme vyšly z jídelny, byly jsme rády, že jsme vyrazily tak brzo – fronta byla dlouhá přes celé schodiště až k šatnám.

Teď nás čekala cesta metrem . Musely jsme dávat pozor na formule, ale lidí nebylo tolik, takže se to obešlo bez problémů. Na Staroměstské náměstí jsme dorazily bez potíží, odložily jsme si věci a vydaly se na PRAŽSKÉ BENÁTKY. Přístav jsme na podruhé našly, a pak už jsme spolu s bratry nastoupili do loďky. Naším průvodcem byl Gabriel. Viděly jsme Karlův most ze všech možných úhlů, Karlovu univerzitu, zajely jsme i do Čertovky, na začátku které byla značka „Pozor žraloci.“ Jednou tam totiž objevili žraloka, který se tam pravděpodobně objevil díky některé z okolních restaurací. Dojely jsme až k mlýnskému kolu a vracely se zpátky.

Od 11 hodin jsme začínaly s naší prezentací San Marina. Přišly jsme raději už dříve, abychom stihly vše nachystat. Uvnitř stanu na vyhrazeném prostou jsme měly skládačku, test a omalovánky, za které jsme dávaly kytičky, srdíčka…jako odměny. Před stanem byly těstoviny, které se navlékaly na provázek nebo drát. Formule jsme musely umístit na druhou stranu, aby trasa, která se procházela, byla akorát. Sice křídy, kterou jsme kreslily trasu, bylo málo, ale do konce namalovaná čára vydržela. Během čtyř hodin, které jsme strávily na Staroměstském náměstí jsme se střídaly po hodině. Večerku jsme nakonec nezkoušely ani zpívat, ve stanu byl obrovský hluk, že by naše snažení přišlo nazmar. Ve volné chvíli jsme se dívaly po ostatních státech z Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie, nebo sledovaly dění na podiu. Na programu byla Ewa Farná, která sklidila velkou odezvu hlavně od Žužu a Barči, která ve snaze získat podpis pronásledovala Ewu až k autu. Během čtyř hodin se věšel největší skautský šátek, složený z šátků států podle našich představ. Za náš oddíl bílo-modrý šátek s nápisem San Marino pověsila Hanča. Pokaždé, když někdo přidával šátek, na obrazovce se objevil zeměpisný údaj o státě.

Na konec, když už byla většina sklizená, k nám promluvili hlavní organizátoři akce a svůj koncert začala skupina READY KIRKEN, během kterého jsme se všichni vydováděli. Barča i Žužu získaly podpisy a byly naprosto nadšené. Vyfotily jsme se u šátků a pak jsme vyrazily na zpáteční cestu do školy.

Navečeřely jsme se a vyrazily do divadel. Klára, Radka, Káťa P. a Káťa B. šly na Hurvínka. Verča, Pavča, Žužu, Hanča, Monča, Míša a Škub shlédly parodii na Shakespearovu komedii Mnoho povyku pro nic (pubošky) a Věrka viděla Soudné sestry podle knížky od Terryho Pratcheta. Postupně jsme se vrátily, ihned se šly umýt a pak spát. Další den bude taky plný zajímavých a nádherných zážitků.

Neděle 22. 4. 2007 Ráno jsme vstávaly v 7 hodiny. Vše jsme si sbalily a vyrazily sportovat. Klára, Pavča a Hanča jely metrem na zastávku TROJA, tam vystoupily a šly k Vltavě, kde sjížděly řeku. Zbytek, tedy Verča, Radka, Věrka, Míša, Škub, Barča, Žužu, Monča, Káťa a Káťa jely na vysoké lanové aktivity v Praze 8 na zastávce LIBEŇ. Na těchto aktivitách jsme se zdržely pouhou jednu hodinu. Po uplynutí tohoto času jsme vyrazily z lanových aktivit do ZOO, tam jsme se dozvěděly o problému, který nastal v druhé skupině, proto jsme na ně čekaly další hodinu. Hodina uplynula coby dup a všichni jsme se sešly u vchodu do ZOO, stouply jsme si do fronty, která vedla až ke vchodu a čekaly na lístky. Lístky jsme obdržely a vyrazily mezi divokou zvěř. Kousek za vchodem jsme si daly rozchod s úkolem dostavit se ve 2 hod. k východu.

Všichni jsme dorazily a také jsme všichni vyrazily na Petřín. Vyšly jsme úplně nahoru, kde jsme si prohlédly panorama Prahy. Pak jsme si ještě zašly do zrcadlového bludiště, kde jsme smíchem vyčerpaly všechny naše zbylé síly. Byly jsme tak vyčerpané, že jsme dolů musely sjet lanovkou. Cesta dolů nebyla tak dlouhá, proto jsme to zvládly časově docela dobře. V lanovce jsme zase nabyly sil a vyrazily na další pražské památky v podobě kostela sv. Víta a morového sloupu. Nasvačily jsme se a dojely k obchodnímu domu Chodov. Nastoupily jsme do autobusu a jely domů. Přijely jsme asi o půl desáté večer.

Chrpy

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit