Svojsíkův závod (6. - 8. květen 2005)

Pátek 6. května 2005

Kde jinde by se měl letos konat Svojsíkův závod než na Dobré Vodě?! A jelikož to není hned za rohem, vydali jsme se tam s Vítem už v pátek. S těžkými batohy a hlavami nabytými skautskými vědomostmi, které jsme na schůzkách procvičovaly jsme od klubovny nabraly směr Kožichovice a Dobrá Voda. Po hodině chůze jsme k naší radosti konečně dorazili ke známému křížku a odtud už nám zbýval jen kousíček cesty k Dobré Vodě. Tam jsme si už konečně mohli sundat těžké batohy a pořádně si protáhnout ztuhlá záda.

Naše cesta však ještě nekončila. Jako správné skautky jsme se totiž rozhodly, že nebudeme spát v té nijak krásné budově a ještě k tmu s vodákama, ale že se tento rok poprvé vyspíme ve stanech. Vodáci si samozřejmě klepali na čelo a prohlašovali, že je blbost v té zimě spát ve stanech, ale my jsme jim nevěřily, protože nám bylo hned jasné, že prostě je prachobyčejně závidí. A tak jsme znovu popadli batohy a vydali se za Klárou, která už měla místo, kde budeme spát, vyhlídnuté. Samozřejmě si nemohla vybrat nějaké lehce přístupné kousek odtud, a po rovině, ale musela nás vytáhnout do toho nejhoršího kopce široko daleko. A věřte, že s batohama na zádech to žádná sranda nebyla. Nahoře nás pak čekala louka, na které jsme z posledních sil postavili stany a hladově se pustili do toho, co nám mamky připravily.

Poté, co jsme si odpočinuli, jsme se vrátili zpátky na Dobrou Vodu. Tam jsme museli vyplnit přihlášky k zítřejšímu závodu a rozdělit se do skupin po šesti. Jelikož nás bylo 9, udělaly jsme 1 družstvo po šesti a zbylé tři holky (Ufo, Monča a Hanča) utvořily smíšenou družinu s holkama z 2. oddílu. Objevil se nám však problém s názvem. VOPUCHLÉ ROPUCHY )tak se jmenovalo naše smíšené družstvo) nám uznali hned, ale druhý název, který byl ze všech názvů nejlepší, nejoriginálnější a prostě nej, nám uznán nebyl a bylo nám řečeno, že je nevhodný. Uznejte sami, že název ZHULENÁ MLÁDEŽ tady ještě nebyl. A to nám k tomu Flegma dokonce vymyslela i super heslo: ZAHULÍME, UVIDÍME! (inspirovala se americkým filmem, který se nedávno objevil v kinech). Víťa si šel za Pavlou dokonce stěžovat, ale ta se nenechala přesvědčit a náš super název byl definitivně zamítnut a my si do zítřka musely vymyslet nový. Jelikož už se blížila 10 hodina, rozhodla Klára, že už půjdeme spát, a tak jsme se odebrali do stanů, kde jsme se zabubaly do spacáků. S tím spaním to však zas tak žhavé nebylo. Z většiny stanů se dlouho do noci ozýval tichý někdy i hlasitý smích a hovor. Nakonec však většina postupně usnula.

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit