Tábor 2007 (2. - 18. červenec 2007)

1. den

Nastala dlouho očekávaná akce. S nadšením jsme se sešli na námi „velmi“ známém vlakovém nádraží v Třebíči. Měli jsme s sebou pouze „malý“ batůžek se svačinkou a s věcmi,které jsme si zapomněli přibalit do kufru….

Letošní rok jsme odváželi kufry a kufříky do klubovny už ve čtvrtek a už v pátek nám je odvezli vedoucí na tábor…Ti také postavili jídelnu s kuchyní, náš mega hangár se zdravoťákem, který ovšem k hangáru nepatří. Na nás zůstaly už jen naše osobní stany,které nám byly oporou celý tábor. Pro mnohé to bylo něco jako zápas se lvem, ale většina to zvládla!

Trvalo chvíli a všichni se hravě vypořádaly s plachtou stanu, nebo s prkýnkem do postele. Po zabydlení bylo „velmi“ potřeba ještě nasytit náš vyhladovělý žaludek! Každý vytáhl z batůžku svou pečlivě zabalenou svačinku od maminky a začal se nenasytně ládovat. Bylo to k nezastavení, ale jelikož bez práce nejsou koláče, rozdělili jsme se a šli jsme zhotovit latrínu, cucjamku, stožár,ohniště a další. Vše se nám takřka vydařilo, až na sušák, který měl rušnou noc a nevydržel. Lenču s holkama to tak vzalo, že málem chtěly držet minutu ticha.

Před úplným dokončením nás čekal obídek. Vytáhli jsme opět naše velmi známé batůžky z domu a hledali oběd, tedy věc, která se pod hromadou zapomenutých věcí podobala, aspoň z mála obědu i když jsme se těšili na večeři.

Po rizotku a večerním klidu jsme se sešli v jídelně, kde jsme vyslechli znění táborového řádu, každý už se těšil do spacáku, takže po večerce nebylo co řešit.

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit