Vánoční výprava (7. - 9. prosinec 2007)

Vánoční výprava 2007

Jako tradičně jsme se sešly 14 dní před Vánocemi na vlakovém nádraží, abychom se vypravily na vánoční výpravu. Ve vlaku se sestry bavily otevíráním dveří na záchod a posloucháním MP3ky.

Po příchodu bylo naší největší starostí rozdělit se do pokojů, které byly pojmenované podle různých světových států. Takže někdo bydlel v Keni, Thajsku nebo třeba v Egyptě. Dlouhá cesta nás vysílila, a proto jsme si sedly ve společenské místnosti a pochutnaly si na večeři od maminek.

Jelikož se brzy stmívá, měly jsme příznivé podmínky pro hru na Vampoše. Naším úkolem bylo schovat se nebo utéct před Vampošem. Po úspěchu této hry jsme večer zakončily s trochou hudby. Dia si vzala kytaru a ostatní ji zpěvem doprovázely. Většina ale chtěla jít brzo spát. Zalezly jsme do pokojů, ale o půlnoci spal málokdo.

Naše ponocování se projevilo na sobotním budíčku. Místo obvyklého vstávání v 8, přinejhorším v 9 hodin jsme z postelí stěží vylezly po 10. Jediná Věrka v 8 hodin šla běhat. Její plán byl doběhnout do Náramče přes Hodov a zpátky, ale nějak se jí to nepovedlo a skončila v Rudíkově.

Po snídani jsme se nadšeně pustily do vyšívání připravených obrázků, které nám vydrželo celé dopoledne a do kterého jsme se pustily v každé volné i nevolné chvíli. Ještě před oběděm jsme se šly provětrat ven. Na hřišti jsme si zahrály několik zábavných her. Zahřály jsme se obíháním svých vlastních členů družiny, při další hře jsme si pochutnaly na lentilkách, piškotech a mandlích, pokud nám ale padla na kostce šestka. Další hru si pro nás připravila Verča. Celá družina musela oběhnout branku, ale ztěžovalo jim to švihadlo, které držely mezi nohama.

Znavené a vyhladovělé jsme se nádlábly výborného rizota od Kláry a do tří jsme měly polední klid, který volně přecházel pro čas na vymýšlení večerního programu ke stromečku. Potom nás čekala neobyčejná hra. Představovaly jsme si, že letíme v balóně a jednou za čas je potřeba vyhodit nějaké právo, které pro nás bylo nejméně důležité, abychom neklesaly a zachránily se.

Jelikož se schylovalo k večeru, jako tradičně jsme se vydaly nazdobit stromeček pro zvířátka. Ještě jsme jim zazpívaly koledy, a pak jsme si v kroužku říkaly, co se stalo v tomto roce pro nás zajímavého.

Nedočkaví jsme se vydaly na zpáteční cestu, kde už na nás čekal ozdobený stromeček s dárky a štědrovečerní večeře. Mezitím přijela Emča, Flegma a František a taky Dušan, Kuba a Marťa a Jirka a Vít. Společně jsme zasedli ke sváteční tabuli v krojích.Většina do sebe nedočkavě naházela vynikající bramborový salát s řízkem. Pak se některé sestry vrhly na rozdávání dárečků. I letos jsme byli asi velice hodní, protože letošní Ježíšek byl bohatý a donesl nám spoustu dárků. Po rozbalování se podlaha hemžila pod vrstvou roztrhaných balicích papírů. Ježíšek nezapomněl ani na celý oddíl a my se mohly radovat ze hry „Rychlé šípy“ a „Blafuj“, taky luku a z nejoriginálnějšího dárku – hliníkového hrnce. Teď už zbývalo jen poděkovat Ježíškovi a předvést našemu vedení přichystaný program. Barča, Žužu a Káťa zahrály skvělou scénku z Pelíšků a zbytek holek se vžil do role účastníků zájezdu a postav z filmu Sněženky a Machři. I letos nás neminuly tradiční svíčkové hry a smažení kapra. Ani poté se nám nechtělo spát, a tak jsme dlouho do seděly v jídelně a hrály nové hry.

Nikomu se krásný a nezapomenutelný štědrý večer nechtělo ukončit. Není tedy divu, že se budíček tentokrát posunul až na půl jedenáctou a i to dělalo někomu problémy. Snídani nám zpestřila Barča. Skoro každému zazpívala písničku a zatancovala. Pomocníkem jí byl zpěvník, který dostala každá z nás. Našla v něm všechny táborové písničky. Její vystoupení ale přerušila další hra, u které jsme musely zapojit své mozkové závity. Vyluštit šifru a vymyslet básničku na naší družinu. Zbytek dopoledne jsme strávily hraním nových her.

Pak už nás čekalo jen balení svých věcí a uklízení nepořádku, který jsme za tři dny stihly udělat. Vít nám přijel pro některé věci z klubovny a my jsme se vydali na cestu k Budišovskému nádraží, odkud nás vlak dovezl do Třebíče. Pak jsme se rozutekly domů vyprávět rodičům naše úžasné zážitky.

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit