Vánoční výprava (17. - 19. prosinec 2004)

Vánoční výprava 2004

Letošní Vánoční výprava byla na Dobré Vodě. Čekala nás dlouhá a mrazivá cesta a zážitky, na které jen tak nezapomeneme.

Když jsme konečně dorazily na místo, byla v budově snad větší zima než venku. Proto jsme byly rády, že jsme si cestou nasbíraly dřevo. Po zatopení byl všude v místnosti kouř, který příšerně páchl. Před spaním jsme si zahrály dvě hry. První měla název „Člověče“. Jako figurky nám posloužili členové družiny, jako políčka cédéčka a mohlo se hrát. Další hrou byly kvízové otázky, vždy nějak spojené s Vánocemi. Odpovědi jsme většinou jen tipovaly. Po vyčištění zubů jsme šly do pokojů, které jsme si předem vylosovaly a zalezly jsme do spacáků. Většině z nás se nechtělo spát, a tak jsme si povídaly a povídaly a povídaly, dokud jsme neusly.

Druhý den po snídani, tu jsme měli ještě z domova, jsme se vydaly nasbírat další dřevo na topení. Po nalámání a nanošení dovnitř se začalo s výrobou betléma, který bylo nutno namalovat, vystříhat a nalepit. A ještě jedna důležitá věc: musely jsme napsat na papírek, co se nám v roce 2004 nepovedlo, co povedlo a co si do dalšího roku přejeme. Po vydatném obědě a umytí nádobí jsme začaly nacvičovat scénky na večerní vystoupení. Během odpoledne jsme mimo to ještě stihly jako každoročně zajít nakrmit zvířátka a než jsme se vrátily, byl postaven a nazdoben i stromek.

Po večeři jsme se sešly u stromku a rozdaly is dárky. Potom jsme začaly s připravenými scénkami. První scénka měla název „Čtyři svíčky“. Spočívala v tom, že jsme se musely naučit do večera texty, které nám dala Radka. Druhá scénka byla ze života jedné rodiny. Tady nám Dia řekla jenom o čem scénka bude a holky ji musely večer zahrát. Scénka probíhala takto: Na začátek se nám krátce představily všechny hrající osoby – Káťa, která byla v této scénce Felix, nám suprově zarepovala. Pavča jako Esmeralda nám zatančila Novambu. Věrka jako sklerotický tatínek se nám představila jako velký fanda fotbalu. Dále ve scénce hrála Dia, která představovala maminku a Zuzka, která hrála Matese. Problémy, které tato rodina ze scénky řešila, se občas podobaly problémům, které řešíme i my. Po scénkách se hrála svíčková hra.

Každý si musel uchránit svou svíčku před soupeřem, kterýmu ji chtěl sfouknout. Po této hře odjely domů Káťa, Žužu a Věrka, protože druhý den se zúčastnily plaveckých závodů. Potom se šlo spát.

V neděli po snídani se začalo balit a chystaly jsme se domů. Po sbalení krosen a uklizení ubytovky jsme se vydaly zpět do Třebíče. U Paulů jsem se rozešly a pomalu se sunuly domů.

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit