Víkendovka (8. - 10. červen 2007)

Těšení

Sešly jsme se v pátek odpoledne na vlakovém nádraží, abychom se společně mohly těšit na tábor. Začaly jsme už ve vlaku, kde jsme si vykládaly zážitky z loňského tábora a přemýšlely, co nás na tom letošním čeká. Zanedlouho jsme přes špinavá okna vlaku zahlédly zastávku Dolní Smrčné a už jsme se hrnuly z vlaku směr tábořiště. Jen Verča s Věrkou musely mít něco extra a jely autem. Když jsme celé natěšené uviděly onu známou louku, už na nás u zápraží čekaly.

Nejprve jsme se posílily zásobami jídla od maminek a potom jsme se pustily do stavění stanů. Nejvíce jsme se zapotily při stavění Huskyho, ve kterém jsme se zabydlely skoro všechny. Jen Radka s Verčou měly svůj stan a Pavča, Věrka a Dia taky. K večeru jsme se sesedly u ohně a při zvuku kytary, na kterou nám hrála Dia, jsme zazpívaly táborové písně. Další náplní večera nám byla všeobecně známá hra na zvířátka – „ťuhýk, ťuhýk, sýkorka, sýkorka.“ Po zábavném večeru jsme si zalezly do spacáků, ale spát se nám nechtělo. Nejvíce hluku bylo ve velkém stanu – sestry si sdělovaly nejnovější drby.

A stejně jako večer, už brzo ráno bylo ve velkém stanu živo. Po snídani jsme se pustily do šifrování, světlušky se zdokonalovaly v morseovce a skautky se snažily vyřešit junácký kříž. Šifrovací dopoledne jsme ukončily obědem, který nám uvařila Radka. Po jejím bramborovém guláši jsme se olizovaly až za ušima.

Odpoledne jsme se vydaly k rybníku. Do vody vlezly jen ty otužilejší, ale přesto nám vyhládlo, takže když jsme se vrátily, udělaly jsme si velkou svačinu a chleby do nás jen padaly. Po svačině jsme relaxovaly u hraní kroketu a v podvečer se některé sestry u ohně zamýšlely nad krajským kolem Svojsíkova závodu. Bylo potřeba se pořádně připravit a vymyslet prezentaci o nás. Potom nám Dia opět hrála na kytaru. Unavené z celého dne jsme se po chvíli zabubaly do spacáků a spaly a spaly.

Když jsme se po probuzení nasnídaly, čekaly nás míčové hry na zápraží. Nejenže nás to bavilo, ale také jsme si užily spoustu legrace při hraní na jelena nebo když jsme skákaly s míčem mezi koleny. Mezitím nám Radka připravila k obědu těstoviny. S plným břichem jsme začaly balit a bourat stany. Když se nám to konečně podařilo dát vše do kupy, popadly jsme batohy a vyrazily na vlak.

Pavča & Dia

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit