Výprava na koniklece (21. březen 2008)

Koniklece 2008

Ráno sněžilo a foukal vítr, takže se nás v pátek 21.3. před Beneškou moc nesešlo. Vlastně přišla akorát Kristýnka, Pavča, Verča a Věrka se svým bratrem Jirkou a samozřejmě Klára. Vyrazili jsme směrem k Lubí, do Ptáčova a odtud zbýval už jen malý kousek k Ptáčovskému kopečku.

Ani jsme nedoufali, že uvidíme nějaké koniklece, ale byli jsme mile překvapeni. Byly modrofialové, chlupaté a krásné. Občerstvili jsme se a s menšími problémy se samospouští u foťáků jsme zvládli i společné foto.

Před větrem, který stále fičel, jsme se schovali do lesa. Klára čekala větší účast, proto měla připravenou skvělou hru. Tu jsme ale nakonec museli hrát ve čtyřech. Klára s Verčou měly každá několik lístečků, na kterých byly napsané názvy zvířat. My jsme k nim přiběhli, vylosovali si jeden lísteček, a pak jsme pomocí zjišťovacích otázek hádali zvíře. Dozvěděli jsme se, že nějaké (nám neznámé) zvíře snáší mléko. Pavča měla problém se stonožkou, protože zjistila, že tento hmyz nemá ani šest ani osm nohou.

Zpáteční cestou jsme se zastavili ještě na jednom místě, kde se mají také nacházet koniklece, ale žádné tam nebyly. Tak jsme se v závětří občerstvili a vydali se k domovům.

Ti, co byli, byli nadšení, ti, co nebyli, přišli o hodně....

hostováno na serveru firmy Yashica s.r.o.

poslední aktualizace 13. 1. 2022 edit